Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

ČeštinaEnglish

Pedigrees

Training Fields

 

Federation Cynologique Internationale

International Dobermann Club

 

Českomoravská kynologická unie

Český kynologický svaz

 
 

Visitors

TodayToday293
This WeekThis Week1504
This MonthThis Month6111
All DaysAll Days280291
MČR dobrmanů IPO 2012 (Volenice 13.10.2012) PDF Print E-mail
Written by rt   
Wednesday, 17 October 2012 12:15
There are no translations available.

 

Slibně rozjetý závod nám pokazil březnický ježek

 

 

Když jsem Harrase večer před závodem venčil a on mi přinesl někde v křoví uloveného ježka, vůbec mne nenapadlo, jaké fatální následky bude tato jeho kratochvíle z našeho hlediska mít pro průběh nadcházejícího závodu MČR dobrmanů v IPO3.

Po slibně rozjetém začátku a pěkné poctivé práci na stopě (A 95) jsem až při přípravě a nástupu na poslušnost na míčku zjistil určitou bolestivost v Harrasově tlamě. V tu chvíli však už nebyl vůbec čas nějak to řešit. Bolestivost se projevila i na aportech, hlavně pak na áčku. Poslušnost jsme ale přesto dokončili s velmi pěknými 87b., Harras pracoval zcela spolehlivě, navíc drahé a celkem zbytečné tři body ztráty jsme obdrželi za zvednutí a popoběhnutí psa při potlesku po vysílačce, což je hlavně daní za nezkušenost psa s aplausem publika na závodech.

Po poslušnosti následovala zevrubná prohlídka psa, na místě byl zjištěn byl velký otok tlamy. Ještě jsme se tak úplně nevzdávali a psa se snažili na obranu všemožně připravit, nalézt příčinu bolesti a pokusit se ji odstranit, ale ověřovací zkušební zákus do rukávu nám pak potvrdil víceméně očekávané, vystavil jasnou stopku a proto jsem ze závodu odstoupil. Prostě nešlo jinak. Pozdější ohledání zjistilo pravděpodobně zapíchnuté úlomky bodlin někde v pysku a v dásni mezi zuby.

Velká škoda, na třetí místo jsme potřebovali z obrany 83 b. a na druhé 89 b., při 88 b. bychom splnili bodový limit na VZ MČR a FCI pro příští rok. O splněném bodovém limitu na MS DOB 2013 nemluvě. Takhle budeme muset místo ukončení sezóny a odpočinku psa po náročné sezóně o příští sezónu nějakým způsobem bojovat dál...

Nám nezbývá než jen upřímně pogratulovat všem úspěšným a zejména pak vítězům Katce Krejčí s Abbou za výborný a velmi kvalitní výkon ve všech třech disciplínách.  

Nakonec, ale nikoliv v poslední řadě, bych chtěl i přes absenci našeho konečného výsledku poděkovat členům skvělého týmu DE-LUXE za podporu a pomoc před závodem a v jeho průběhu. Bez takové pomoci jde na závodech všechno o mnoho hůře a vy jste prostě super!

 

 

 

 

 


Can't see this document? Click Me

 

Video z druhé části naší poslušnosti (aporty a vysílačka): za natočení děkuju Táně Meluzínové

 

 

Last Updated on Tuesday, 04 January 2022 14:48