Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

ČeštinaEnglish

Bobrava - Odchovy

Kde cvičíme

Kdo je online?

Právě připojeni - hostů: 26 

Moravskoslezský dobrman klub

Federation Cynologique Internationale

International Dobermann Club

Dobermann Verein

Českomoravská kynologická unie

Český kynologický svaz

 
 
Narodila se nám štěňata! PDF Tisk Email
Napsal uživatel rt   
Sobota, 30 Duben 2016 10:00

 

     V pondělí 25.4.2016 se nám narodila štěňata ze spojení Int.Ch. Dirk Swanko de la Villa de Channes a Nancy Nathalia Alary Aslar.

     Dirk je plemeníkem importovaným z Francie a pochází z pracovního chovu francouzských ringových linií. Ze zkoušek z výkonu má složenu mj. i vrcholovou IPO 3. K bezpočtu jeho výstavních titulů patří i Interchampion, Ch.CZ,SVK,PL, CZ Grandchampion, Národní vítěz, Klubový vítěz. Dirkův rodokmen je prostý naprosté většiny dnešních nadužívaných exteriérových linií. Spojení Dirk x Nancy je bez společných předků v minulých 5 generacích a s jedním společným předkem v 6 generacích.

     Celkem se nám narodilo 10 štěňat (5 černých psů, 3 hnědí psi, 2 černé fenky), jsou s nekupírovaným i kupírovaným ocáskem. Fotky z porodu níže.

     Na některá štěňata stále přijímáme rezervace !

 

ann b banner en

 

DSC 2991 DSC 3001

 

B Bobrava štěňata 1 týden B Bobrava štěňata 1 týden

    

 

 

Aktualizováno Středa, 11 Květen 2016 09:22
 
Klubová soutěž MSDK 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel rt   
Pondělí, 04 Duben 2016 00:00

    

     Výsledky tradiční soutěže o pracovně nejúspěšnější dobrmany MSDK za rok 2015 a umístění našeho týmu:

1. místo:  Krystal Kasey Alary Aslar 440b. (10.místo MS DOB, 6.místo MČR DOB, účast MMSKS (CACIT) - vše podle IPO3)

5. místo: Nancy Nathalia Alary Aslar 35b. (FPr2, UPr1)

 

idc 2015 kasey n

 

Aktualizováno Středa, 04 Květen 2016 04:23
 
Nancy - trénink obrany 2/2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel rt   
Čtvrtek, 19 Únor 2015 00:00

   

     Nancy Nathalia Alary Aslar  trénink obrany 18.2.2016 na ZKO Radotín, figurant Václav Kuncl.

 

Aktualizováno Středa, 11 Květen 2016 09:46
 
MČR dobrmanů 2015 Praha PDF Tisk Email
Napsal uživatel rt   
Úterý, 27 Říjen 2015 04:39

     

     Na letošním MČR dobrmanů podle IPO3, které bylo po zrušení původního termínu a místa konání MSDK pořádáno klubem DKČR v Praze-Braníku v náhradním termínu 24.10., jsme s Krystal Kasey Alary Aslar obsadili 6. místo s 252 b. (90-73-89).

     S výkonem feny jako takovým a zvláště s nasazením jsem sám celkem spokojen, pěkná solidní stopa na řídkém ozimu, spíše hlíně, terén velmi pěkný, nejvíce bodů nás stálo vybočení a následné opětovné hledání stopy zhruba v polovině prvního úseku-nejspíše asi zvěř, další drobné srážky za mírně šikmé zalehnutí druhého předmětu a malé ověření posledního lomu zhruba na délku psa, mírnou změnu tempa od druhého úseku až do konce stopy oproti úseku prvnímu. Jinak absolutně bez chyby a ostatní lomy i předměty krásné, od druhého úseku maximálně soustředěné, poctivé pomalejší tempo s nízkým nosem a pečlivým sledováním stopy.

     Chuťová poslušnost s maximálním nasazením - podle výroku pana rozhodčího prý až příliš velkým, ovladatelnost soustředěná s dobrým kontaktem, chůze lehce šikmo s vybočenou zádí, s drobným zvukovým projevem (hýkání) při vykročení a během chůze až do obratu, poté už bez zvukových projevů...občasná změna rytmu chůze (práce nohou)-uspokojivě, odložení vsedě velmi mírně šikmo, mohlo by být rychlejší, s neklidem (kývání) po usednutí ale s dobrou orientací na psovoda-uspokojivě, odložení vleže s přivoláním s malým poplazením před ulehnutím, ale rovné, drobný neklid-kývání po odložení a před privoláním, přivolání rychlé, předsednutí rovné a přiřazení mírně šikmo-dobře. Odložení vstoje prý do 3 kroků, podle diváků... s dobrou orientací na psovoda, přivolání dtto jako u odložení vleže-nedostatečně.  Všechny aporty rychlé a chuťové, s neklidem (kývání na místě) při odhození a sledování aportu, vyběhnutí na povel, sebrání v pořádku, předsednutí rovné, drobné překusy, přiřazení mírně šikmo, metrová překážka bez dotyku - volný nedostatečně,  metrovka uspokojivě, áčko uspokojivě (nebo dobře, to už si zase až tak nepamatuji...). Vysílačka rychlá, rovná, s malým obloučkem před ulehnutím, které by mohlo být rychlejší-velmi dobře. Dlouhodobé odložení s občasným zvukovým projevem (hýkání) ale nikoliv po celou dobu cviku, mírné poplazení (asi 30 cm)-dobře. Naši poslušnost celkově ocenil pan rozhodčí Karel Nedvěd uspokojivě 73b., tedy sotva s odřenýma ušima do limitu, ale mám za to, že dokonce i na MS FCI všech plemen mezi všemi těmi maliňáky a ovčáky bychom těch bodíků dostali možná i o trochu málo více - možná i proto, že by se rozhodčí trochu slitovali nad tím, že jsme přeci dobrmani a ne maliňáci, lol ...  v kontrastu s některými ostatními poslušnostmi našich soupeřů dobrmanů, které jsem měl možnost v Braníku vidět a sledovat jejich vyhodnocení a bodové ohodnocení, rozhodně myslím, že nemáme se za co stydět... tato naše poslušnost byla panem rozhodčím K.Nedvědem - po odečtení bodů za vysílačku, vyhodnocena jako úplně nejhorší ze všech závodníků... ta druhá nejhorší byla bez vysílačky, proto ten odpočet u nás... kdo viděl na vlastní oči, tak asi ví, o čem mluvím... lol, tak zřejmě jsme startovali na závodě poněkud jiné úrovně, než někteří ostatní závodníci... no dále už raději no comment. Není to ještě ani zdaleka dokonalé, určitě je tam spousty chyb a rezerv a zvláště na poslušnosti čeká nás ještě hodně hodně práce, ale přesto navzdory bodovému ohodnocení pana rozhodčího, z výkonu feny mám celkem dobrý pocit, a to je pro mně to podstatné. Subjektivně a pocitově, náš celkový výkon na poslušnosti byl tentokrát asi tak o třídu lepší, než na MS IDC letos na jaře ve Švédsku, kde jsme od finského rozhodčího obdrželi bodů 86, zejména na aportech a dlouhodobém odložení... a jen vysílačka byla o ten bodík tentokrát horší...

     Nakonec obrana, byla celkem solidní, ale s drobnými chybami, volnější obíhání zástěn, ulehnutí po přesunu vpřed a šikmo, a zejména na útěku a prvním přepadu mi chyběla ne celkem dokonalá pevnost zákusu - nejspíše již známka značné únavy feny po náročné sezóně. Zadní doprovod s mírným předbíháním, a na kontroláku se mi figurant s fenou srazili, neboť figurant čekal fenu do lokte... inu stane se... jsem rád, že to všechno zvládli oba nakonec v pohodě a jak to tak vypadá, tak i bez následků na zdraví feny...díky bohu...

     Co ještě dodat k tomuto závodu celkově? Sláva vítězům a pořadatelům, čest poraženým... lol

 

     Konečné výsledky MČR dobrmanů 2015 (Praha-Braník, 24.10.2015)

Rozhodčí: A + C Jiří Čákora, B Karel Nedvěd 
Figuranti: Tomáš Louda, Milan Řimek

1. Leona Sosnová - Apollo od Novomlýnských Jezer 275b. (93-92-90)
2. Luděk Šilhavý - Harlequin Gumby 271b. (95-87-89)
3. Marie Klvaňová - C´Victoria Donsa from 14th Meridian 259b. (90-81-88)
4. František Dočekal - Belolobo v.d. Pegnitzratzen 255b. (93-77-85)
5. Pavel Pluhař - Idar Gumby 255b. (97-80-78)
6. Roman Tkačuk - Krystal Kasey Alary Aslar 252b. (90-73-89)
N. Naďa Hasman - Gloria v. Burgenland 213b. (83-65-65)
N. Beáta Šimůnková - Grof Rodšvéd 176b. (1-93-82)
N. Václav Sklenář - Cewin z Dobříšské obory 77b. (0-77-disk.)
N. Simona Wächterová - Amos Wächter Vinces disk.  

 

     A nakonec video z naší obrany na MČR... za natočení moc děkuju Katce, a je jen velká škoda, že se nám nějak nepovedlo natočit i to z poslušnosti... abychom se pro příště poučili z chyb...

 

 
 

      

Aktualizováno Úterý, 27 Říjen 2015 07:46
 
Trénink obran 6.9.2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel rt   
Pondělí, 07 Září 2015 14:45

 

Videoklip z tréninku obran 6.9.2015 ve Veltrusích na Vaška Kuncla. 

Harras Haico Alary Aslar si v bezmála osmi letech užívá i ringového kousání, toto je jeho čtvrtý trénink na ringo. V klipu dále učinkují Nancy Nathalia Alary Aslar a šestiměsíční benjamínek Angie Annabell Bobrava.  Za natočení děkuji Jardovi a Katce.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 07 Září 2015 15:01
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 20